Giganci

” Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku.
Nie ma dzieci- są ludzie.”

Grupa „Giganci” to dzieci 4-5 letnie. Wychowawcą jest p. Agnieszka Suchecka. Grupa liczy 21 dzieci: 13 chłopców i 8 dziewczynek. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola. Każdego dnia odkrywają świat i uczą się nowych rzeczy poprzez zabawę. Kształtują umiejętności porównywania, segregowania, samokontroli. Wykonują ćwiczenia doskonalące pamięć i koncentracje uwagi. Doskonalą również umiejętności pisania poprzez ćwiczenia motoryki małej takie jak rysowanie, ugniatanie, wyklejanie, kolorowanie itp. Giganci ubielbiają śpiewać, tańczyć brać udział w zabawach ruchowych a podczas zabaw swobodnych chętnie bawią się klockami, lalkami, autami. Po pysznym obiedzie i ciężkiej pracy w ciągu dnia, dzieci relaksują się, słuchają spokojnej muzyki bądź czytanych bajek. Uwielbiają spacery, wspólne pikniki integrujące grupę jak i zabawy na podwórku przedszkolnym. Chętnie rozmawiamy o naszych emocjach. Uczymy się serdecznego zachowania wobec rówieśników i nauczycieli. Dużą uwagę zwracamy na przestrzeganie zasad w grupie i w sali.
Dodatkowo dzieci mają możliwość korzystania z zajęć rytmicznych, języka angielskiego oraz religii.