Motylki

„Dzieci są jak motyle na wietrze.
Niektóre potrafią latać wyżej niż inne, ale każde z nich lata najlepiej jak może…
Po co więc porównywać je do reszty…?
Każde jest inne.
Każde jest wyjątkowe.
Każde jest piękne.”

Clare Morrall

Grupa Motylki to nasze maluchy, a w tej grupie same zuchy.
Wychowawcą grupy jest p. Monika Kozub, a woźną oddziałową p. Kornelia Zielińska. Grupa liczy 15 dzieci: 9 dziewczynek i 6 chłopców.
Dzieci uczą się zasad współżycia w grupie, doskonalenia samodzielności oraz kształtowania codziennych nawyków higienicznych. Maluchy bardzo lubią wykonywać prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik. Chętnie uczestniczą w zajęciach dydaktycznych, zabawach kołowych oraz ruchowych w sali. Lubią słuchać bajek opowiadanych bądź czytanych przez nauczyciela. Wiele radości sprawiają im zabawy na placu przedszkolnym oraz spacery po najbliższej okolicy.
W naszej grupie dbamy o to, by każde dziecko czuło się akceptowane, zrozumiane i lubiane, by z uśmiechem i radością przychodziło następnego dnia.