Jagódki

Grupa „Jagódki” to dzieci 5-6 letnie. W roku szkolnym 2023/2024 wychowawcą grupy jest pani Agnieszka Grysko. W grupie mamy 9 dziewczynek i 13 chłopców. Dzieci , które uczęszczają do przedszkola już kolejny rok lepiej się znają i nawiązują przyjaźnie. Serdecznie przyjęte zostały nowe dzieci, które dołączyły do naszej grupy. Wiek 5 lat charakteryzuje się dużą ciekawością świata, a wieku 6 lat dzieci przygotowują się do nauki w szkole. Nauczycielka w oparciu o literaturę dziecięcą, zabawy, gry, karty pracy „Kolorowe Karty” będzie się starała tę ciekawość zaspokoić oraz odpowiednio przygotować dzieci do szkoły. Podstawa Programowa realizowana będzie w oparciu o program „Nasze przedszkole” Małgorzata Kwaśniewska, Wiesława Żaba-Żabińska – wydawnictwo MAC Edukacja. Przez cały rok szkolny przedszkolaki zapoznają się z terminem ekologia- jego znaczeniem, przeznaczeniem oraz zastosowaniem w życiu. Dzieci uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego i religii. 5-6-latki przychodzą do przedszkola bardzo chętnie i uczestniczą w różnych zabawach i zajęciach. Bardzo lubią wykonywać prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik. Wiele radości sprawia im nauka tańców oraz śpiewanie piosenek. Dziewczynki lubią zabawę w kąciku kuchennym, a chłopcy tworzą piękne budowle z klocków. Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania i doświadczenia. 5-6-latki starają się być miłe i koleżeńskie, dzięki czemu atmosfera w grupie jest wspaniała. Przed przedszkolakami wiele zabaw, zajęć, spotkań, doświadczeń , które rozwiną ich osobowość i charakter.