Obchody 11 listopada

„Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! „

Dzień Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe. Ten szczególny dzień skłania do refleksji.
W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych.
Pielęgnując polskie tradycje – najmłodsza grupa przedszkolaków 10 listopada 2023 roku uczciła 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Motylki tego dnia przyszły do przedszkola ubrane na galowo, wysłuchały krótkiego opowiadania nauczyciela jak to Polska po 123 latach niewoli odzyskała wolność. Następnie z ogromnym zaangażowaniem układały puzzle: godło oraz flagę Polski, po czym wykonały prace plastyczną w biało-czerwonych barwach oraz odśpiewały wraz z wychowawczynią o godz. 11:11 Mazurka Dąbrowskiego, przyłączając się tym samym do akcji „Szkoła do hymnu”.
Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród najmłodszych wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.