Klub Mleczaka

W styczniu i lutym nasze Przedszkole zrealizowało drugie zajęcia pt. „Idziemy na przegląd zębów z krokodylem Aleksandrem” w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej KLUB MLECZAKA. Celem realizacji programu jest wyrobienie trwałego nawyku dbania o higienę jamy ustnej przez dzieci. 
Dzieci poznały historię krokodyla Aleksandra, którego bolał ząb i niezbędna okazała się wizyta u dentysty. Dowiedziały się również, że należy robić przegląd zębów co najmniej dwa razy do roku. Chętne dzieci wcielały się w rolę bohaterów programu, odgrywały scenki dramowe w zabawie „Z wizytą u dentysty”, a także z zapałem opowiadały o własnych doświadczeniach, kiedy same były pacjentami w gabinecie dentystycznym.
Grupa Sówki, Wróbelki i Jagódki wzięły udział w drugim zadaniu konkursowym pt. „Krokodyl Aleksander u dentysty”, wykonując prace konkursowe na podany temat. 
Przed nami została do zrealizowania ostatnia, trzecia część programu dotycząca zdrowego odżywiania.
Więcej informacji na temat Programu KLUB MLECZAKA, można uzyskać na stronie klub-mleczaka.pl
Skip to content