Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat”. Z okazji tego święta nauczycielki wraz z Radą Rodziców zaplanowały wizytę w remizie strażackiej. Wszystkie przedszkolaki były bardzo zaciekawione i podekscytowane tym co wydarzy się w czasie tego spotkania.. Gdy dzieci dotarły na miejsce zostały przywitane przez strażaków. Ogromną atrakcją dla dzieci była wizyta w garażu, w którym znajdowały się m.in. hełmy i mundury strażackie. Strażacy opowiadali dzieciom o ciężkiej i niebezpiecznej pracy strażaków. Pokazywali jak wygląda ubiór, który strażacy zakładają gdy wyjeżdżają na akcję ratowniczo-gaśniczą. Każdy przedszkolak mógł przymierzyć taki hełm i kurtkę strażacką. Przed budynkiem stały zaparkowane wozy strażackie, będące w gotowości aby w każdej chwili wyruszyć na akcję ratowniczą. Dzieci poznały wyposażenie samochodów oraz dowiedziały się, jak wygląda akcja pożarnicza. Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.