Dogoterapia

16 listopada b.r. nasi przedszkolacy uczestniczyli w spotkaniu z panią Martą Mączką – dogoterapeutką i jej wiernym przyjacielem psem o imieniu Tajga. Zajęcia miały charakter edukacyjny, w ich trakcie uczestnicy dowiedzieli się, że dogoterapia to jedna z metod rehabilitacji, w której terapeuta z odpowiednio wyszkolonym psem pomaga w leczeniu dzieci o różnej niepełnosprawności (np. uczy chodzenia, komunikowania się, u dzieci autystycznych pomaga im nawiązać kontakt z otaczającą rzeczywistością i jeszcze przy wielu innych schorzeniach). Na szczególne podkreślenie zasługuje więź pani Marty z psem, wielki posłuch wszystkich poleceń i próśb skierowanych do psa. Na spotkaniu poruszone zostały również tematy właściwej relacji i zachowań wobec psów, odpowiedzialności i opiekuńczości za swoich domowych zwierzaków.

Dziękujemy pani Marcie za przeprowadzenie edukacyjnych zajęć.