Bajeczni Adwokaci -„Leśne sprawy Misia Adwokata” – spotkanie z adwokatem

Dnia 29.05.2024 r. grupa Sówki, Wróbelki i Jagódki wzięli udział w spotkaniu z adwokatem w ramach programu ,,Bajeczni Adwokaci”. Jest to akcja edukacyjna promująca zawód adwokata. Podczas spotkania adwokat przeczytał uczniom bajkę pt. ,,Leśne sprawy Misi Adwokatki, czyli guma do żucia w mrowisku, wysypisko pod hotelikiem i kradzież jeziora”, porozmawiał z dziećmi o zawodzie adwokata, przedstawił togę adwokacką oraz przeprowadził quiz. Uczniowie poznali także swoje prawa i obowiązki. Każde dziecko po spotkaniu otrzymało zakładkę z Misią Adwokatką, a czytana podczas zajęć książka została wręczona wychowawczynią klas uczestniczących w spotkaniu, by można było do niej wrócić. Ta akcja to świetny i skuteczny sposób na uświadamianie ciekawych świata młodych ludzi, że adwokat to jest ktoś, kto im zawsze pomoże, na kogo mogą liczyć i komu mogą zaufać.