Dzień Kropki

15 września b.r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki „Dot Day”. Impulsem do powstania święta była historia Vasthi przedstawiona w książce Petera Reynoldsa pt. „The Dot”. Vasthi jest małą nieśmiałą dziewczynką, która nie wierzy we własne możliwości i nagle na zajęciach z plastyki dzięki nauczycielce i kropce wszystko się zaczęło. … Uwierzyła  w siebie, odkryła talent i odwagę, zachęcając  innych do prób i wysiłku. Inspirując się filmem i słowami piosenki, nasi przedszkolacy wykonywali serca całe w kolorowych kropkach, bowiem stwierdzili, że trzeba spełniać swoje marzenia leżące w sercach na dnie. W swobodnych rozmowach uświadomili sobie, że trzeba tylko chcieć, uwierzyć w siebie, a wszystko będzie możliwe. Podsumowaniem dnia było hasło: „Nie ma, że się nie da!”.