Projekt ogólnopolski Bajki – Pomagajki

Zakończyliśmy realizację  Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno – Czytelniczego pt. „Bajki – Pomagajki”, który był prowadzony w starszych grupach przedszkolnych w roku 2023/2024.
Celem głównym projektu była ochrona i wzmacnianie rozwoju psychicznego  dzieci. Podczas realizacji zajęć, dzieci słuchały bajek terapeutycznych, których treści dotyczyły kształtowania umiejętności zachowania się w trudnych sytuacjach, rozpoznawania, nazywania oraz radzenia sobie z emocjami, przezwyciężania lęku, dostrzegania odmienności i jej akceptacji, kształtowania umiejętności współpracy a także podnoszenia własnej samooceny.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie wypowiadały się o sytuacjach trudnych, których doświadczyły oraz wspólnie szukały sposobów na rozwiązanie danej sytuacji. Wyrażały swoją ekspresję również poprzez zabawę oraz działalność plastyczną.
Iwona Walkowiak