Dzień Czarnego Kota

17 listopada najmłodsza grupa przedszkolna świętowała „Dzień Czarnego Kota”.
Tego dnia wszystkie przedszkolaki zamieniły się w wesołe, czarne kotki, których nie sposób było nie zauważyć: piękne, długie wąsy, opaski z uszami, a nawet kocie ogony zdobiły dzieci w grupie „Motylków”.
W tym dniu dzieci dowiedziały się jak żyją koty, jakie mają przyzwyczajenia, co lubią jeść oraz jak należy się nimi opiekować.
Następnie na dywanie miały miejsce wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, kocie masażyki, rozwiązywanie zagadek o kotach, a także słuchanie i śpiewanie kocich piosenek: „Wlazł kotek na płotek” , „Aaa kotki dwa”.
Następnie wspólnie graliśmy w kocie memory, ćwicząc tym samym pamięć.
Na koniec wszystkie przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonały tematyczną pracę plastyczną pt. „Czarny kot”, używając przy tym suchych pasteli.
„Dzień Czarnego Kota” był również okazją do podkreślenia roli kotów w życiu człowieka- Nie myślcie, że zawsze czarny kot przynosi pecha. Tym razem przyniósł wiele radości zwłaszcza „Motylkom”.