Dzień Postaci z Bajek

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, wzruszają, bawią ale także przekazują ważne prawdy życiowe. 5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest jednak przypadkowa, gdyż jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney´a.
Z tej okazji, 6 listopada Motylki wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz układały puzzle. Przedszkolaki sprawnie wykonywały polecenia i odgadywały zagadki, za co otrzymywały nagrody. Z ogromnym zaangażowaniem wykonały pracę plastyczną pt. „Czerwony Kapturek”.
Na zakończenie dnia każdy przedszkolak mógł zapozować do zdjęcia w bajkowej fotobudce. Bajkowe przedpołudnie dało Motylkom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych.